تهران ، خیابان امیرکبیر ، خیابان ناظم الاطبا جنوبی ، بلوک 11 شرقی ، طبقه سوم ، واحد 509

ترانسیمتر دما

ترانسمیتر دما، ترکیبی از یک سنسور دما مثل ترموکوپل یا RTD و یک ترانسمیتر می باشد که در یک تجهیز قرار گرفته است. سنسور دما، مهم ترین و اصلی ترین قسمت تشکیل دهنده ترانسمیتر دما می باشد و کار اندازه گیری دما را انجام داده و همچنین ترانسمیتر، سیگنال را تقویت کرده و به سیستم مانیتورینگ و یا اتاق کنترل انتقال می دهد.

>ترانسیمتر دما صرفا ابزاری برای تشخیص یا اندازه گیری نیست و نتیجه به دست آمده را با استفاده از سیستم های مختلف به اتاق کنترل ارسال می کند.

ترانسمیتر دما

ترانسمیتر دما


انواع ترانسیمتر و ترانسدیوسر دما

ترانسیمتر دین ریل دار: این ترانسیمتر های دما دامنه ولتاژ بین 8 تا 35 ولت دارند و به دلیل قیمت پایینشان به طور گستره استفاده می شود.

ترانسیمتر فیلد دار:این ترانسیمتر مستقیما به فرآیندی وصل می شود که برای ایجاد سیگنال قوی تر معمولا نزدیک سنسور نصب شده اند.و انتقال سیگنال را به صورت ایمن و تقویت شده انجام می دهد.

ترانسیمتر هددار (هد مانت):این نوع مستقیما بر سرهای انتهایی اسمبلی های دما مثل ترموکوپل یا  RTD نصب می شود.

این نوع بیشترین ایمنی و در مقایسه با نوع فیلد دار نیازمند کمترین سیم کشی،کمترین فضا و کمترین هزینه است

ترانسمیتر دما

ترانسمیتر دما


نحوه عملکرد ترانسمیتر دما

در ترانسمیترها از یک دماسنج، اغلب به صورت ترموکوپل استفاده می شود. این ترموکوپل می تواند دمای سیستم را تشخیص داده و آن را به صورت داده دیجیتال در اختیار ابزار قرار دهد. نتیجه نهایی کار به صورت داده های الکتریکی یا شدت جریان گزارش می شود که ممکن است جریانی بین ۲۰ تا ۴۰ میلی آمپر در نوع الکتریکی فشار هوا گزارش شود.

ترانسمیتر دما

ترانسمیتر دما


کاربرد ترانسیمتر ها:

ترانسیمتر ها معمولا در صنایع برای کنترل و اندازه گیری دما استفاده می شود. و کاربرد هایی در موتور های صنعتی،سیستم هایی که در پلایشگاه ها به صورت پایپینگ هستند.

و در فرآیند های صنعتی کوره هایی که به صورت صنعتی و غیر صنعتی در کارخانه های ذوب آهن وجود دارند مورد استفاده قرار می گیرند. و عمل ایزوله کردن ورودی از خروجی از دیگر کاربرد های ترانسیمتر دما می باشد.

ترانسمیتر دما

ترانسمیتر دما


ترانسمیتر دما

ترانسمیتر دما

مزایای استفاده از ترانسیمتر دما

  • توانایی بر طرف کردن نویز ناشی از فاصله طولانی
  • توانایی نشانگر محلی  یا کنترلر
  • کارکردن سیگنال خروجی با بسیاری از دستگاه های استاندارد

ترانسیمتر دما

قیمت ترانسیمتر دمابا توجه به نوع و کارکرد آن ها متفاوت است.

همچنین ممکن است قیمت ترانسیمتر دما با توجه به نوع سفارش شما تغییر کنید. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با پشتیبان های ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند

ترانسمیتر دما

ترانسمیتر دما

error: Content is protected !!