تهران ، خیابان امیرکبیر ، خیابان ناظم الاطبا جنوبی ، بلوک 11 شرقی ، طبقه سوم ، واحد 509

سیم ترموکوپل

سیم ترموکوپل

سیم ترموکوپل

زمانی که در یک ترموکوپل یک سیم، محل حساس به حرارت دما را به محل سرد متصل کند. به آن سیم، سیم ترموکوپل می گویند و انواع مختلفی دارد .کابل یا سیم ترموکوپل در تولید پراب های ترموکوپل مورد استفاده قرار می گیرند تا دما را با استفاده از نقطه جبران اتصال سرد (انتهای CjC) احساس کنند.


سیم ترموکوپل

سیم ترموکوپل

سیم های ترموکوپل چگونه شناسایی می شوند؟

روی سیم های ترموکوپل به منظور شناسایی به صورت رنگی کد گذاری شده است.یک راهنمایی مشترک این است که سرب منفی در سیم های ترموکوپل عایق شده با رنگ قرمز هستند.و پوشش بیرونی سیم رابط ترموکوپل معمولا قهوه ای است.


مشخصات سیم ترموکوپل

ترموکوپل یک سنسور دما دارای سیم داخلی متشکل از دوفلز غیر همنام میباشد.این دو فلز از ترکیبات نیکل-کروم و نیکل- آلومل تشکیل شده است.و در قسمت حسگر دما به هم متصل می شوند.

در صورتی که به نقطه سنجش دما که به آن اتصال گرم می گوییم حرارت اعمال می شود. و اختلاف پتانسیل ایجاد می شود که میتوانید از نقطه ی اتصال سرد به کمک سیم ترموکوپل نسوز ولتاژ اندازه گیری شده را به سمت ترموستات،اتاق فرمان و.. منتقل کرد.

سیم ترموکوپل

سیم ترموکوپل


سیم ترموکوپل

سیم ترموکوپل

سیم ترموکوپل

قیمت سیم ترموکوپل با توجه به نوع و کارکرد آن ها متفاوت است.

همچنین ممکن است قیمت سیم ترموکوپل با توجه به نوع سفارش شما تغییر کنید. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با پشتیبان های ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند

error: Content is protected !!